Interiér mezonet F, Viedeň

Interiér mezonet F, Viedeň

Interiér Mezonet - F, Viedeň

Dobre odvedená práca je najlepšou vizitkou

Máme veľkú radosť ak naša práca po odovzdaní dokončeného bytu klientovi a následnom predstavení rodine, blízkym, susedom... dostáva pozitívny feedback. Interiér mezonet F a poverenie jeho rekonštrukciou sme dostali práve po spomenutej obhliadke už nami odovzdaného bytu ktorý sa nachádza len 2 podlažia nižšie. "Efektívne využitie plochy, otvorenosť, nové úložné priestory, žiadne dispozičné zmeny a minimalizmus" tieto požiadavky sa stali našim zadaním pri navrhovaní a následnej realizácii.

Dispozičné riešenie -trojizbový byt s výmerou 106,47 m2 sa nachádza v neďalekej Viedni. Dispozícia bytu sa zásadne nemenila, stavebné úpravy boli obmedzené na potrebné minimum nakoľko sa jednalo o čiastočnú rekonštrukciu. Individuálne požiadavky rodiny napĺňajú vložené stolárske prvky. Ťažiskom architektonického riešenia je prehľadné usporiadanie funkčných zón vytláčaných k obvodovým murivám. Táto forma umožnuje otvorenie a priestrannosť dispozície bez zásadných stavebných zásahov.  Jednoduché a funkčné prvky použité v interiéri sú dobrým základom, na ktorom sa v ďalšom pláne môže rozvíjať charakter rodinky. Návrh interiéru reaguje na potreby a požiadavky majiteľov. Zmyslom rekonštrukcie bolo vytvorenie príjemného životného priestoru pre mladú rodinu.

Materialové riešenie - kombinuje materiály z kontrastného spektra, ku ktorým pridáva farebné akcenty. Výber správnej farebnosti a štruktúry dreva sa odvíjal od kľúčových materiálov, ktoré jasne definujú charakter priestoru a spolu vytvárajú jeho identitu - prírodná drevená podlaha sa stala nosnou plochou interiéru. Interiéru dominuje kombinácia sivej a bielej farby, doplnená dubovým drevom. Použité materiály si nekonkurujú. Skôr sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jedinečnú harmóniu moderného bývania.

Koncept osvetlenia -Priestor vo večerných hodinách do značnej miery dotvára aj "originálny scenár osvetlenia". Zvolená forma vedenia svietidiel na omietke ich geometrické usporiadanie v moduloch a líniach bola pre nás rovnako veľká výzva. Výsledok je zaujímavým solitérnym prvkom, ktorý sa stáva nositeľom architektúry v interiéri.  Kombináciou priameho a nepriameho teplého svetla sa nám podarilo podporiť príjemnú atmosféru domova. Hlavné, stropné svietidlá dopĺňa niekoľko nástenných, voľne stojacich, ale najmä ambientných zdrojov.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Lokalita:            Viedeň, Rakúsko
  • Rok:                    2019
  • Plocha:              106,47 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                   Jarolim.sk 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Pôdorys Mezonet F
Pôdorys Mezonet F

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post