Interiér Hanulova, Bratislava

Interiér Hanulová, Bratislava

Interiér Hanulova, Bratislava

Mladý úspešný pár, nás požiadal o návrh a realizáciu interiéru. Nároky boli vysoké. Mal byť útulný, moderný a nadčasový. Proces rekonštrukcie nebol jednoduchý, ale výsledok je naozaj originálny. Interiér trojizbového bytu sa nachádza v Bratislave - mestská časť Dúbravka. Je zariadený v škandinávskom štýle, ktorý je predovšetkým vzdušný, svetlý,  materiálovo prepojený s prírodou a samozrejme útulný.

Dispozičné riešene - napriek tomu, že sa dispozícia prakticky nemenila, boli potrebné početné stavebné práce. Z centrálnej chodby je prístup do izieb, obývacej izby, kúpeľne a tajnej komory (vstup cez lamelové dvere). Obývačka je útulná a svetlá izba s priestorom pre pohovku a jedálenským stolom, napojeným na kuchyňu. Kuchyňa poskytuje dostatok priestoru a vďaka zvoleným materiálom pôsobí veľmi mladistvo a nadčasovo, poskytuje všetko potrebné pre krásne strávený čas pri spoločnom varení. Kúpeľňa, ako to už tradične v severských interiéroch býva, je veľmi jednoduchá, monochromatická, avšak plne funkčná a komfortná. Úložné priestory sú robené na mieru tak, aby vynikol minimalistický a uprataný charakter interiéru. Originálnym prvkom bytu sú zvislé lamely, ktoré sú zároveň dominantou interiéru. Opakujú sa v priestoroch chodby, kúpelne a obývacej izby. Balkóny boli vybavené novým bezrámovým zasklením, drevenou exteriérovou podlahou a ambientným osvetlením.

Materiálové riešenie - byt je výsledkom výbornej kombinácie typických škandinávskych materiálov a prírodných farieb. Starostlivo zvolenú, redukovanú paletu materiálov dopĺňajú jemné farby - kombinácia bielej, sivej a drevených prvkov. Priestor bol doplnený o dôležité detaily, ktoré dodávajú celému interiéru každodennú energiu a životaschopnosť. Drevené lamely sú elegantným výtvarným prvkom, ktorý harmonizuje byt ako celok a dodáva mu jedinečnú, originálnu atmosféru.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Lokalita:            Bratislava, Slovensko
  • Rok:                    2018
  • Plocha:              72 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                  Jarolim.sk

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Interiér Hanulová, Bratislava
Interiér Hanulova, Bratislava

 

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post