Interiér Endemanngasse, Viedeň

INTERIÉR ENDEMANNGASSE

Interiér Endemanngasse, Viedeň

V príjemnej, rodinnej lokalite hlavného mesta Rakúska sa nachádza náš nasledujúci projekt. Investícia do vlastného bývania je často celoživotnou a tou najdôležitejšou. Náročnou cestou sa vybrala úspešná lekárka, ktorá sa rozhodla pre vlastné bývanie vo Viedni.

Dispozičné riešenie - zásah do existujúcej priečky umožnil otvorenie priestoru pôvodnej poddimenzovanej kuchyne, čo posilnilo prepojenie denných priestorov. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba tvoria jeden otvorený priestor tohto priestranného štvorizbového bytu. Jednou z hlavných miestnosti, kde pulzuje rodinný život a časté návštevy je práve kuchyňa. Dominantným prvkom prepojeného denného priestoru sú veľký jedálenský stôl a rovnako kuchynský ostrov. Vybavenie je ukryté v samotnej kuchynskej linke, aby nerušilo atmosféru a minimalistický dizajn v dennom priestore. Návrh interiéru reaguje na potreby a požiadavky majiteľov. Zmyslom rekonštrukcie bolo vytvorenie príjemného životného priestoru pre rodinu s malými deťmi. Precízna práca s drevom, premyslený detail, striedma farebnosť a moderný design sú spoločnými menovateľmi všetkých priestorov. Veľké presklenné plochy dodávajú interiéru množstvo denného svetla a atraktívne vizuálne prepojenie s exteriérom.

Materialové riešenie -  výber správnej farebnosti a štruktúry dreva sa odvíjal od kľúčových materiálov, ktoré jasne definujú charakter priestoru a spolu vytvárajú jeho identitu - prírodná drevená podlaha sa stala nosnou plochou interiéru. Použitie prírodných materiálov a celkové ladenie interiéru v kontrastných farbách boli hlavné požiadavky. V kuchyni dominuje kombinácia antracitovej a bielej farby, doplnená dubovým drevom. Použité materiály si nekonkurujú. Skôr sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jedinečnú harmóniu moderného bývania. Celkovú atmosféru bytu podčiarkuje zvolené osvetlenie. Kombináciou priameho a nepriameho teplého svetla sa nám podarilo podporiť príjemnú atmosféru domova.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Lokalita:            Viedeň, Rakúsko
  • Rok:                    2018-2019
  • Plocha:              109 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                   Jarolim.sk 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Interiér Endemanngasse, Viedeň
Interiér Endemanngasse, Viedeň

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post