New Living Center Bratislava

Slovné spojenie New Living Center (NLC) sa od apríla toho roku skloňujeme už aj na Slovensku. Jeho úspešní predchodcovia vo viacerých mestách v susedných Čechách pripravili úrodnú pôdu aj pre náš trh a to konkrétne na Rožňavskej ulici v Bratislave. New Living Center je synonymom štúdia pre bývanie, ktoré je založené na kvalite, štýle a nadčasovom dizajne. Nájdeme tu produkty, služby a techniku pre stavebníctvo a "home and living”, ktoré ocení každý odborník a nadšenec hodnotnej architektúry a dizajnu. Okrem iného sa NLC špecializuje na obklady a dlažby pre interiéry aj exteriérové terasy a iné priestory, dekorácie, tvarovky, mozaiky, sanitárnu keramiku, vane, batérie, doplnky do kúpeľní, lišty a profily, stavebnú chémiu a iné príslušenstvo.

Avšak dnes venujeme pozornosť detailu z centra, ktorý nás upútal na pohľad, koncept, spracovanie a kvalitu - reč je o recepcii v budove New Living Center. V rámci vstupného priestoru budovy sa nachádza uvítacia hala, ktorá veľa napovie o tom, čo skrývajú ďalšie časti komplexu. Recepčný pult vytvára sám o sebe sochárske dielo súčasnej doby, pripomína minimalisticky a lineárne opracovanú skalu k dokonalosti. Jeho asymetria kompozične a funčkne plní všetky potrebné parametre pre návštevníka na jednej strane a obsluhy na strane druhej. Veľmi efektnou dominantou priestoru je odsunutá dizajnérska podsvietená stena, ktorá sa skladá zo série navzájom zapadajúcich sa kusov - inšpirácia nepochybne pochádza zo skladačky puzzle.

Farba s textúrou steny a sedenie ladené do zemitých farieb pôsobia priateľsky, vítajú zákazníkov a imitujú prírodné prostredie. Akcenty tejto škály farieb nie sú bežné v komerčných budovách, ale v tomto prípade evokujú pozitívny, familiárny prístup, čo návštevník ocení v monochromatickom kontexte. Nezostane nepovšimnutý ani set závesných svietidiel, ktorý s ľahkosťou dopĺňa koncept a hrá rolu nenúteného dizajnérskeho svetelného detailu. Ďalšie stropné ledové osvetlenie vytvára účelovú a estetikcú paralelu s osvetlením na stene. Samozrejme, nesmú chýbať ukážkové veľkoformátové dlažby, ktoré pôsobia exkluzívne a pomáhajú priestor zväčšovať.

Zdroj: New-living-center www.kosi.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

New Living Center Bratislava
New Living Center Bratislava
New Living Center Bratislava
New Living Center Bratislava

Zdieľať