Mobilný rodinný dom – ÁPH 80

Ľudia hľadajú čo najúspornejšie možnosti bývania a priestoru na bývanie je stále menej a menej. Hlavným podnetom je súkromie, vlastný pokoj a príjemné okolie. Mobilný rodinný dom, ktorý vám predstavujeme je: jednoduchý, elegantný, minimalistický, ľahko premiestniteľný, a predsa mu nič nechýba. Autorom tohto koceptu je španielska spoločnosť ÁBATON ktorá, vyvinula celú sériu „prenosných domčekov“ s názvom ÁPH 80. Celý návrh a jeho proporcie sú výsledkom dôkladných štúdií tímu architektov a samozrejme dlhého vývoja.

Ekologická + minimalizmus

Obalom je jednoduchá, ale pritom robustná konštrukcia ktorej základným materiálom je masívne drevo. Pochádza z regulovaných lesov, kde je zdroj dreva pravidelne obnovovaný.  Z exteriéru je mobilný rodinný dom pokrytý doskou z betónového dreva, fasáda je vetraná s 12 cm hrubou tepelnou izoláciou.Vďaka veľkým presklenným plochám na fasáde je hranica medzi interiérom a exteriérom takmer neviditelná. Celý dom je navrhnutý a vyrobený v Španielsku a na váš pozemok je prepravovaný už v celistvom stave.

Interiér

Interiér je rozčlenený na tri priestoryobývacia izba s kuchyňou, kúpeľňa s toaletou a dvojlôžková spálňa. Hrebeň strechy je vysoký 3,5 metra, tento fakt prispieva k pocitu priestrannosti a vzdušnosti. Väčšina použitých materiálov je recyklovateľných, ktoré sú základom všetkých projektov tejto spoločnosti. Na jeho výrobu tohto minimalistického rodinného domu stačí spoločnosti 6 až 8 týždňov. V súčasnosti sa pracuje na jednoduchších moduloch, ktoré možno pridať k základnému domu. Vďaka ním sa dajú vytvoriť väčšie priestory a projekt tiež môže nadobudnúť všestranné využitie. Vedeli by ste si predstaviť život v podobnom rodinnom sídle?

Architektonické štúdio: ÁBATON
Interiérový dizajn: ÁBATON and BATAVIA
Úžitková plocha: 27 m2
Lokalita: Španielsko
Rok projektu a realizácie: 2013

Cena: 21 000- 42 000 Eur

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať