Komfortné bývanie v malom priestore – WOHNWAGON

Obytné priestory sa neustále zmenšujú, zatiaľ čo nároky na moderné bývanie rastú, môže byť ťažké nájsť správnu rovnováhu. Riešenie? Urobte svoje bývanie múdrejším, nie len menším. Koľko priestoru potrebujete skutočne k životu? Z našich skúsenosti stačí aj 25 m2! Mali sme možnosť zažit tento priestor na vlastnej koži, priestor ktorý ponúka jedinečnú skúsenosť s rafinovanými materiálmi a je naplnený individuálnymi riešeniami a ergonomickou funkčnosťou. Cítili sme sa v ňom ako DOMA.  To je všetko - všetko čo k životu naozaj potrebujete. Komfortné bývanie v malom priestore je možné, avšak musíte mať skutočne šikovného architekta alebo dobré nápady, aby to fungovalo.

"Ako si predstavujete život v budúcnosti? Zmeny klímy, vyčerpávanie prírodných zdrojov... vieme, že tento životný štýl potrebuje alternatívu. Chceme, aby sa stali skutočnosťou!"

Rakúska firma s názvom WOHNWAGON vytvorili- individualizovateľný, mobilný priestor pre život. Cieľom tohto projektu je preukázať že všetko potrebné na náš život sa zmestí do tohto objemu a dokonca je prevádzka ekologická a úplne sebestačná -využíva trvalo udržateľné zdroje. Vagón má na streche vlastný fotovoltaický a solárny systém, bio-toaletu a taktiež čističku vody.  Spoločný priestor je šikovne rozdelený a život na tak malom mieste sa zrazu stáva oveľa dynamickejším a jednoduchším.  Šikovné nápady  spravili z thto pristoru funkčné a dynamické bývanie, vďaka ktorému priestor komunikuje so svojim okolím.  Ideálne interiérové prvky sú tie, ktoré poskytnú viac funkcií naraz. Môže to byť napríklad postel, ktorá  poskytne úložný priestor a taktiež veľkorysý priestor na spanie. Samozrejmosťou sú rozkladacie stolíky, pri ktorých môžeme zväčšiť ich plochu. Dajú sa využívať ako jedálenské, odkladacie alebo pracovné. Komfortná kúpeľna -komprimované tvary kúpeľňového zariadenia dovoľujú vtesnať  do malého priestoru takmer všetko zariadenie, pričom užívateľ nestráca pohodlie. Sprchovací kút vo Wohnwagone je naozaj priestranný a komfortný použitá mozaika priestor opticky zväčšuje. Umývadlo s odkladacími plochami disponuje dostatkom úložného priestoru. Čo je zvláštne na tomto koncepte je individuálna produkcia. Každý z vyrobných jednotiek je iný a individuálny podľa želaní klienta. Ak zvažujete kúpu podobného príbytku odporúčame vám možnosť skušobného pobytu na pár dní - rozhodne to stojí za pokus.

Náš tip ? – overte si to na vlastnej koži, odporúčame vám tento zážitok. 
Foto: CreateSpace, Wohnwagon
Zdroj: wohnwagon.at
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať